Często zdarza się, że chcemy poznać rok produkcji naszych sprzętów AGD, szczególnie gdy kupujemy je używane lub pragniemy sprzedać. Informacje na temat wieku urządzenia mogą być przydatne także podczas planowania naprawy czy inwestycji w nowe części. W artykule tym otrzymasz wskazówki, jak odczytać rok produkcji z tabliczki znamionowej sprzętów takich marek, jak Amica, Bosch i Miele.
Odczytywanie roku produkcji z tabliczki znamionowej Amica
Więc zaczynamy od tego, jak odczytać rok produkcji z tabliczki znamionowej Amica. Otóż, aby to zrobić, najpierw musimy odszukać tabliczkę znamionową na naszym sprzęcie AGD. Zwykle jest ona umiejscowiona na tylnej ściance urządzenia lub na jego ściance bocznej.
Po znalezieniu tabliczki znamionowej należy poszukać na niej kodu producenta oraz numeru seryjnego. W przypadku sprzętów marki Amica, numer seryjny składa się z 14 cyfr. Najważniejsze dla nas są jednak wyłącznie dwie ostatnie cyfry, które oznaczają rok produkcji. Na przykład, jeśli numer seryjny kończy się na “19”, oznacza to, że sprzęt został wyprodukowany w 2019 roku.
Znalezienie roku produkcji na tabliczce znamionowej Bosch
Kolejnym ważnym zagadnieniem jest jak odczytać rok produkcji z tabliczki znamionowej Bosch. Tutaj również początkowo szukamy tabliczki znamionowej, która może być umieszczona w różnych częściach urządzenia. Najczęściej będzie to tył czy bok sprzętu AGD.
W przypadku sprzętów marki Bosch rok produkcji można odczytać z numeru seryjnego, który zawiera 9 cyfr. Ważne dla nas są 4 i 5 cyfra, które razem tworzą dwucyfrowy rok produkcji. Na przykład, jeżeli w numerze seryjnym 4 i 5 cyfra to “20”, to nasz sprzęt został wyprodukowany w 2020 roku.
Odczytanie roku produkcji z tabliczki znamionowej Miele
Na sam koniec omówimy to, jak odczytać rok produkcji z tabliczki znamionowej Miele. W przypadku tej marki warto zacząć od odnalezienia wskazanej tabliczki, która podobnie jak w przypadku innych producentów, jest umieszczona na tylnej lub bocznej ściance urządzenia.
Tabliczka znamionowa Miele zawiera także numer seryjny, z którego będziemy mogli odczytać rok produkcji. W przypadku tej marki numer seryjny składa się z 10 cyfr. Rok produkcji odczytujemy z trzeciej i czwartej cyfry numeru seryjnego. Oznacza to, że jeśli trzecia i czwarta cyfra to “18”, to nasz sprzęt pochodzi z 2018 roku.
Podsumowanie: jak odczytać rok produkcji sprzętów AGD z tabliczki znamionowej
Oto krótkie podsumowanie tego, co omówiliśmy powyżej:
– W przypadku marki Amica, rok produkcji odczytujemy z dwóch ostatnich cyfr 14-cyfrowego numeru seryjnego.
– Dla sprzętów Bosch, rok produkcji to 4 i 5 cyfra z 9-cyfrowego numeru seryjnego.
– Natomiast w przypadku Miele, rok produkcji to trzecia i czwarta cyfra z 10-cyfrowego numeru seryjnego.
Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci w odczytaniu roku produkcji Twojego sprzętu AGD z tabliczki znamionowej. Pamiętaj, że każdy producent może stosować inne zasady oznaczania swoich urządzeń, dlatego warto sprawdzić instrukcję obsługi lub poszukać dodatkowych informacji na stronie producenta, jeśli masz wątpliwości. W ten sposób unikniemy możliwych pomyłek związanych z odczytem danych z tabliczki znamionowej.
Reasumując odczytywanie roku produkcji z tabliczek znamionowych różnych marek AGD
Artykuł przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące odczytania roku produkcji sprzętów AGD z tabliczek znamionowych dla trzech popularnych marek: Amica, Bosch i Miele. W przypadku urządzeń marki Amica, kluczowe okazują się być dwie ostatnie cyfry z 14-cyfrowego numeru seryjnego. Dla sprzętów Bosch, warto zwrócić uwagę na 4 i 5 cyfrę z 9-cyfrowego numeru seryjnego, natomiast dla urządzeń marki Miele, odczytajemy rok z trzeciej i czwartej cyfry 10-cyfrowego numeru seryjnego.
Warto zatem pamiętać, że każdy producent sprzętu AGD stosuje inne zasady oznaczania swoich urządzeń, a wskazówki podane w artykule mogą ułatwić odczytanie tych istotnych danych. W razie wątpliwości zawsze warto sprawdzić instrukcję obsługi sprzętu lub skontaktować się z serwisem producenta, aby uzyskać dokładne informacje na temat roku produkcji danego urządzenia.