Abonament RTV to opłata, którą wielu z nas musi uiszczać, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że istnieją pewne sytuacje, w których można uniknąć tej opłaty lub zostać całkowicie z niej zwolnionym. W tym artykule przyjrzymy się warunkom, jakie trzeba spełnić, aby legalnie nie płacić abonamentu RTV oraz dowiemy się, kto jest zwolniony z opłat.
Świetny sposób na to, jak nie płacić abonament RTV: sprawdź czy możesz być zwolniony z opłat
Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak nie płacić abonament rtv czy też po prostu szukałeś sposobów na uniknięcie tej opłaty, to dobrze trafiłeś! Warto poznać sytuacje, w których możemy być całkowicie zwolnieni z płacenia abonamentu RTV. Najważniejsze kwestie, które mogą Cię interesować, to takie jak: kto nie płaci abonament rtv, jak zapłacić abonament rtv, kto nie płaci abonamentu rtv czy też jak nie płacić abonamentu rtv. Wszystko to znajdziesz w tym artykule.
Zwolnienia z opłat abonamentowych: kto nie płaci abonament rtv?
Być może potrzebujesz informacji, kto nie płaci abonament rtv i czy masz szansę być zwolnionym z tej opłaty. W Polsce obowiązują różne rodzaje ulg i zwolnień z opłat abonamentowych, więc być może jesteś jedną z tych osób:
1. Osoby, które ukończyły 75 lat.
2. Osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, posiadające stosowne orzeczenie.
3. Osoby, które są opiekunami osób niewidomych posiadające orzeczenie o tej opiece.
4. Osoby emerytowane lub rencistowskie, które nie ukończyły 75 lat, ale mają prawa do ulgi abonamentowej.
Jeśli uważasz, że należysz do którejś z tych grup, to gratuluję – zostałeś zwolniony z opłacania abonamentu RTV!
Jak nie płacić abonamentu RTV w przypadku podróży?
W niektórych przypadkach możemy być również jakoś tak naturalnie zwolnieni z opłat abonamentowych/nie musimy chwilowo płacić abonamentu RTV, z czego najbardziej popularnym jest na przykład przypadaj główny wyjazd na wakacje lub przebywanie za granicą na dłużej. Wówczas możemy wnioskować o zawieszenie opłat za abonament RTV.
Jak zapłacić abonament rtv, jeśli już jestem zobligowany do tego?
Jeżeli niestety nie jesteś zwolniony z opłat abonamentowych, warto wiedzieć, jak się właściwie za nie rozliczyć. Jak zapłacić abonament rtv? Można to zrobić kilkoma kanałami. Najpopularniejsze z nich to:
1. Przelew bankowy na rachunek Pocztowej Agencji Usług Finansowych.
2. Umożliwienie Poczcie Polskiej pobrania opłaty w formie tzw. inkasa.
3. Osoby, które mają możliwość, mogą także skorzystać z programu ePUAP, aby uregulować swoje opłaty abonamentowe.
Pamiętaj, że regulacja abonamentu RTV jest obowiązkiem każdego, kto nie spełnia warunków zwolnienia i posiadających sprzęty umożliwiające odbiór audycji radiowych i telewizyjnych. Jeśli chcesz uniknąć kar, upewnij się, że opłacasz abonament za każdy miesiąc, w którym używasz tych sprzętów.
Warto wiedzieć o abonamencie RTV
Zastanawiasz się, jak nie płacić abonamentu RTV, kto ma prawo do zwolnienia z tej opłaty, a także jak właściwie ją uregulować? Oto najważniejsze informacje, które warto znać:
– Kto nie płaci abonament RTV? Zwolnienia z opłat przysługują osobom, które ukończyły 75 lat, są całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, pełnią funkcję opiekuna osoby niewidomej, lub są emerytami czy rencistami mającymi prawo do ulgi abonamentowej.
– Chwilowe “zwolnienie” z opłat abonamentowych może dotyczyć osób podróżujących lub przebywających dłużej za granicą, po złożeniu stosownego wniosku o zawieszenie opłat RTV.
– Jeżeli nie ma Cię wśród zwolnionych z opłat, wiedz, że jak zapłacić abonament RTV istnieją takie sposoby jak przelew bankowy, inkaso przez Pocztę Polską, czy ePUAP.
Zapoznając się z tymi informacjami, dowiesz się, czy należy do osób zwolnionych z opłat abonamentowych, oraz jak prawidłowo uregulować opłatę abonament RTV w przypadku, gdy ten obowiązek Cię dotyczy.